Â
Afmetingen van ons model           Â
Afmetingen echte kraan            Â
Lengte kraan
1400 mm
20300 mm
Breedte kraan
206 mm
3000 mm
Hoogte kraan
275mm
4000mm
Lengte mast volledig uitgeschoven
3450mm
50000mm
Stempelbasis
690 x 690mm
10000 x 10000mm
Eigen gewicht kraan
75kg excl. ballast(geschat)
96 ton
Ballast
50kg
125 ton
Werkdruk hydrauliek
max. 50 bar
200 bar
Aantal assen 8 stuks waarvan 6 x sturend 2 x star Aangedreven assen 2 stuks De testhijs is uitgevoerd met 41kg met het 80 tons hijsblok volledig ingeschoren op 10 parten [41 kg/10=4.1 kg reep trek]. (Reep trek is de trekkracht in de hijsdraad) Het 150 tons hijsblok is nog in de maak t.z.t. zal deze ook getest gaan worden.
Foto`s van tijdens de bouw van de Liebherr LTM1400
Start September 1999
Midden gedeelte chassis
Onderdelen chassis
Proefpassing diverse onderdelen
Polijsten cilinder stangen
Samenstellen stempelpoten
Samenstellen superstructure
Motorcompartiment en Hydrauliektank
Liertrommel in de draaibank
Opwinden 100mtr draad/lier
Onderdelen draaikrans
Machineren van vertragingskast
Diverse onderdelen assen
Machineren van de differentiëlen
samenstellen van de differentiëlen
Hydrauliek voor de hoofd cilinders
Aanbrengen elektronica
Samenstellen lierstuk
Samenstellen spanbok
Samenstellen schijvenblokken
Proefpassing
Samenstellen spanlier
Samenstellen gereedschapskist
80 tons haak
Afdekking motorcompartiment
Schijvenblokken voor de Jib
Stempelschotten
Hijstabel hoofdmast
Originele tabel in tonnen
Schaalmodel in kilogrammen
Hijstabel met beweegbare Jib
Testhijs met 42 kg bij een vlucht van 70 cm
De LTM van Marc krijgt een nieuwe kleur
Marc heeft besloten om zijn LTM1400 over te spuiten in de kleuren van de Firma Van Seumeren, zodat het beter past bij zijn andere modellen. Dit hebben nog vlak voor de Mammoetdag in Schiedam weten uit te voeren.
Marc aan het afplakken voor het kunnen spuiten van de stripping
Kort na het overspuiten stond de kraan op de Mammoetdag
Revisie van de draaikrans
In het begin heeft Marc 2 ontwerpen gemaakt voor de draaikrans en in overleg hebben we toen samen besloten om hem te maken zo als de echte met tonnentjes in het lager. Helaas kwamen we er later achter dat de verhouding van de diameter van de draaikrans in relatie met die van de tonnentjes niet goed is, met als gevolg dat het lager niet goed draaide. Om het lager toch te kunnen gebruiken hebben we de tonnentje vervangen voor kogels, maar doordat de loopvlakken onder hoeken staan en er teveel ruimte is voor de kogels liggen deze in een W-vorm in het lager. Hierdoor lopen de kogels regelmatig tegen elkaar klem, wat storing veroorzaakt tijdens het zweken. Daarom hebben we het eerste ontwerp van Marc weer uit de kast gehaald, een draaikrans met kogels, alleen dan met een kleine aanpassing welke we uitgeprobeerd hebben bij het lager van de LR 1750.
Het voordraaien van de ringen
Het boren en kameren van gaten
Het maken van hulpgereedschappen voor het spanningsvrij opspannen van de ringen